Jak zapewnić bezpieczeństwo na drodze

Wypadki i kolizje tylko w 10% są spowodowane przez techniczne uszkodzenie auta. W 90% przypadków wypadki są spowodowane przez kierowców, którzy mają opóźnioną reakcje przez złe oświetlenie drogowehttps://renovis.pl/oferta/ciagi-komunikacyjne/drogi/ – lub zmęczenie. Wypadki były, są i będą, ale jednak trzeba z nimi walczyć i starać się przystosować drogi do otoczenia. Najgorsze co może się wydarzyć to śmierć w wyniku wypadku, a nikt nie chce tracić bliskiej osoby przez złe dostosowanie drogi, dlatego państwo, a także miasta starają się cały czas odnawiać drogi, które pod nich podlegają.

Budowa dróg autostradowych i ekspresowych

Wypadki najczęściej mają miejsce na drogach jedno jezdniowych, dlatego też państwo chce budować coraz, więcej autostrad i dróg ekspresowych. Z drugiej jednak strony bardzo często autostrady są bardzo drogie i ludzie zamiast jechać nią, wolą za darmo pojechać drogą krajową, która jest jedno jezdniowa. Na takich drogach niestety, ale bardzo ciężko się wyprzedza, a także oświetlenie drogowe pozostawia wiele do życzenia. Z tego powodu bardzo ciężko zauważyć pieszego lub rowerzystę.

Kontrola drogowa

Kolejnym ważnym elementem, który ma zmniejszyć ilość wypadków są kontrole drogowe przeprowadzane przez funkcjonariuszy Policji. Stoją oni na drogach zwłaszcza w duże święta, gdzie wiadomo, że Polacy będą musieli jechać do swojej rodziny. Przyczyniło się to do spadku ilości wypadków, jednak z raportu wynika, że aż 40% funkcjonariuszy nie posiadało odpowiedniego przeszkolenia do przeprowadzania kontroli osób i pojazdów.
Nad ruchem czuwa również Inspekcja Transportu Drogowego, jednak pracują oni od 8 do 16 i tylko w dni robocze. Kierowcy, którzy chcą załamać prawo i tak je złamią, a jeśli wiedzą, że po 16 nie ma Inspekcji to mogą robić to śmielej.

Edukacja dla kierowców

Ważny aspektem jest również edukowanie kierowców, którzy muszą być odpowiedzialni za to co robią na drodze. Bardzo często można spotkać osoby, które jadąc z rodziną jadą wolno, a gdy jadą same to potrafią łamać przepis za przepisem. Dzieje się tak niestety, ponieważ taka osoba nie czuje odpowiedzialności za innych na drodze. Taka osoba nie wie, że jadąc nawet samemu może spowodować wypadek, w którym może umrzeć niewinne dziecko, dlatego tak istotne jest edukowanie kierowców, żeby zachowywali bezpieczeństwo bez względu na to, czy jadą sami czy z rodziną.

Nowoczesna technologia na drodze

Świat cały czas się rozwija i nowe technologie wchodzą w każdą branżę. Dlatego trzeba to wykorzystać i wprowadzić nowoczesność w przypadku bezpieczeństwa na drogach. Oświetlenie drogowe często pozostawia wiele do życzenia i dlatego producenci samochodów tak stawiają na tę kwestię. Można w internecie zakupić światła i ustawić je tak, żeby świeciły bardzo daleko, co przełoży się na lepszą widoczność.
Również aplikacje, które uprzedzają kierowców nie tylko o kontrolach policyjnych, ale także o natężeniach w ruchu i problemach atmosferycznych. Można już spotkać do pobrania takie aplikacje, które będą informowały kierowcę z rana, jaka jest pogoda na trasie jego przejazdu i w na jakich skrzyżowaniach powinien bardziej uważać.

Podsumowując, bezpieczeństwo na drodze jest bardzo trudnym tematem i często kierowcy nie mają świadomości, że mogą spowodować wypadek. Dzieje się tak często w przypadku bardzo doświadczonych kierowców, którzy uważają, że jeśli nigdy nie spowodował wypadku to go już nie spowoduje. Budowa nowych dróg, a także wzmożone kontrole drogowe zmniejszają liczbę wypadków na drogach. Nowoczesna technologia może pomóc kierowcy w zachowaniu ostrożności i bezpiecznym dotarciu do celu podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magaziness Author

Magaziness Author Subtitle

Magaziness

An elegant and minimalistic theme, which is predominantly designed for a web news portal and magazine with an immense research on contemporary online newspapers. With the help of available customizer options and widgets, you can implement layouts as a trending news journals, modern fashion magazine, travel blogging & magazine, clean and minimal news sites, blogging site and even more. The theme is SEO friendly with optimized codes and awesome supports.

M7 Social

M7 Social Subtitle

Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.