Sposoby na idealnie czystą szybę

Utrzymać szkło w czystości jest bardzo trudno i ciężko. Bardzo często zdarza się, że wciąż myte szyby mają smugi, plamy i nie są jednak do czysta wyczyszczone, przynajmniej sprawiają takie wrażenie.
Szkło to nie tylko szyby w oknach ale i także oszklenia szklanych przegród i ścian wewnątrz i na zewnątrz budynku. Czyścimy szkło i polerujemy a ostatnio niezwykle modne są także przegrody szklane, używane nagminnie w biurach i mieszkaniach. Więcej o tym, jak czyścić szkło, przeczytasz w naszym artykule lub pod adresem: http://esglas.pl/jak-dbac-o-czystosc-szkla/.

JAK SZYBKO I DOKŁADNIE OCZYŚCIĆ PRZEGRODY SZKLANE, OKNA I SZKLANE KABINY PRYSZNICOWE?

Umieszczenie we wnętrzach szklanych drzwi i ścian lub przegród szklanych daje niesamowity efekt. Przegrody szklane dają wizualnie bardzo dużą przestrzeń i tworzą w pomieszczeniach ciekawy klimat.
Wszystko jest ładne i efektowne do czasu aż nie zostanie zabrudzone.
Podstawowe sposoby na utrzymanie ścianek szklanych w czystości to:

Impregnacja szkła czyli stworzenie na szybie powłoki hydrofobowej. Najprościej jest kupić i zamontować szybę z taką powłoką od razu, wtedy mamy pewność, że powierzchnia będzie super gładka, bez żadnych rowków czy rys. Jak dbać o czystość szkła na powierzchniach zaimpregnowanych? Bez żadnego problemu, wystarczy tylko taką powierzchnię przetrzeć wilgotną ściereczką bez potrzeby szorowania i pucowania.

Jednak szyby i szkło pozbawione specjalnej powłoki, musimy czyścić tradycyjnie i niestety ale ani kurz ani brud czy tłuste plamy w samej wodzie nie rozpuszczą się,

JAK DBAĆ O CZYSTOŚĆ SZKŁA STOSUJĄC SPECJALNE PREPARATY?

Do czyszczenia szkła doskonale nadają się preparaty zakupione jak i te zrobione własnym sumptem według domowej receptury.
Najbardziej znanym sposobem domowym jest woda z octem, ocet doskonale myje szkło, nie pozostawiając żadnych smug. Dzięki takiej miksturze z łatwością pozbędziemy się smug i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Szkło zyska bardzo szybko blask i doskonały wygląd.
Mikstura to roztwór octu i wody rozcieńczony w proporcjach 1 : 9 lub 1 : 8. Wbrew pozorom w pomieszczeniu gdzie okna czy szyby zostały wyczyszczone wodą z octem, nie pozostanie nieprzyjemny zapach octu.

Jak dbać o czystość szkła przy pomocy kupnych środków, przeznaczonych do mycia szyb i różnego rodzaju przegród szklanych?
Bardzo prosto, najlepsze preparaty, które doskonale wpływają na czystość szkła to nie tylko płyny specjalnie przeznaczone do mycia okien ale i doskonale nam znane różnego rodzaju płyny do mycia naczyń.
Takie płyny specjalnie przeznaczone są do rozpuszczania tłustych plam, doskonale więc radzą sobie nie tylko z naczyniami ale także i ze szkłem.

Wymyć szklane przestrzenie można także spirytusem, którym możemy tylko lekko nasączyć wacik a następnie przetrzeć nim szklaną powierzchnię.

JAKIE STOSOWAĆ ŚCIERECZKI DO MYCIA SZKLANYCH POWIERZCHNI?

Tylko mikrofibra i papier pomogą w eliminacji pozostawienia jakichkolwiek smug, podczas wycierania do sucha powierzchni szklanych. Zatem wybierajmy zawsze do mycia okien i ścian szklanych, ściereczki z mikrofibry i użyjmy do przecierania ręczników papierowych.

W celu nadania szkłu pięknego i błyszczącego efektu, po jego umyciu powinniśmy je wypolerować. Polerowanie szkła daje doskonały efekt, gdy użyjemy w tym celu ręczników papierowych i bawełnianych ściereczek. Można użyć do tego celu starej dziecięcej odzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magaziness Author

Magaziness Author Subtitle

Magaziness

An elegant and minimalistic theme, which is predominantly designed for a web news portal and magazine with an immense research on contemporary online newspapers. With the help of available customizer options and widgets, you can implement layouts as a trending news journals, modern fashion magazine, travel blogging & magazine, clean and minimal news sites, blogging site and even more. The theme is SEO friendly with optimized codes and awesome supports.

M7 Social

M7 Social Subtitle

Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.