voip telefonia czym jest

VoIP telefonia – wszystko co warto wiedzieć na jej temat

Pomimo tego, że korzystanie z telefonów komórkowych jest wygodne, wiąże się niekiedy z dość wysokimi opłatami. Jednak istnieje takie rozwiązanie, które umożliwia wykonywanie takiej samej liczby połączeń co za pośrednictwem popularnego smartfona bądź telefonu stacjonarnego, a jest o wiele tańsze. Tym rozwiązaniem jest VoIP telefonia. Korzysta z niej coraz więcej osób, które przekonały się o tym, jak wiele zalet ma taka alternatywa.

Czym jest VoIP telefonia?

VoIP telefonia (ang. Voice over Internet Protocol) jest technologią, która umożliwia przetwarzanie głosu na strumień, który można przesłać przez sieć. W skrócie można więc powiedzieć, że dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest realizowanie połączeń za pośrednictwem łącza internetowego. Więcej na temat technologii VoIP można przeczytać tutaj: https://focustelecom.pl/blog/call-center-voip-co-to-jest/.

By można było szybko i łatwo wykonać połączenie, należy mieć dostęp do:

– Internetu,
– komputera (laptopa, smartfona, telefonu stacjonarnego lub telefonu VoIP).

Chcąc prowadzić rozmowy przez sieć, nie trzeba kupować specjalnego telefonu VoIP. W zupełności wystarczy ten model telefonu, z którego korzystało się do tej pory. Trzeba go jedynie podłączyć do adaptera, czyli do bramki VoIP. Można też zdecydować się na zakup dedykowanego telefonu VoIP, a wtedy adapter nie będzie potrzebny.

Istnieje także możliwość prowadzenia rozmów bezpośrednio przy pomocy laptopa – należy wówczas podłączyć do niego słuchawki z mikrofonem, a także zainstalować aplikację, czyli komunikator VoIP.

Kogo zainteresuje to rozwiązanie?

VoIP telefonia jest idealnym wyjściem dla wielu różnych odbiorców. Wśród nich można wyróżnić trzy podstawowe grupy, u których takie rozwiązanie się najlepiej sprawdzi, czyli w:

– firmach, które oferują call center – instalując telefonię VoIP, można korzystać z wirtualnej centrali, która jest jednocześnie niedroga, a przy tym zarządzanie nią jest bardzo proste,

– biznesie – VoIP telefonia doskonale sprawdza się w małych i średnich firmach – przedsiębiorcy tego szczebla mogą bowiem liczyć na niskie koszty wdrożenia takiego rozwiązania w swoim biznesie, a także na to, że z takiej telefonii bardzo szybko zacząć korzystać,

– domu – każdy użytkownik ma zdalny dostęp do konta, które jest dostępne na dowolnej przeglądarce internetowej – wystarczy tylko wybrać panel klienta; opłata jest pobierana z utworzonego konta ze środków, które są na nim dostępne w systemie prepaid.

VoIP telefonia – jakie są jej zalety?

VoIP telefonia nie potrzebuje wiele, by można było zacząć z niej korzystać – jedynie istniejącej sieci lokalnej LAN i połączenie z Internetem. Kolejną zaletą jest duża oszczędność finansowa – koszty są naliczane w sekundach, a biling jest generowany w czasie rzeczywistym. Dotyczy to zarówno rozmów krajowych, jak i zagranicznych. Natomiast za połączenia, które są realizowane w sieci operatora, są bezpłatne – użytkownik telefonii sam definiuje, które numery wewnętrzne są przypisane dla danych konta, które jest mu przypisane. Poza tym korzystanie z telefonii VoIP jest wyjątkowo wygodne – nie trzeba zawierać żadnej umowy z operatorem.

Z usługi korzysta się elektronicznie, za pośrednictwem tak zwanej Chmury. Telefonię tę można zaadaptować do konkretnych warunków, jakie panują w danym środowisku biznesowym, bądź domowym. W każdej chwili można też sprawdzić, jak kształtują się koszty związane z użytkowaniem tej telefonii. Użytkownicy mogą skorzystać z dwóch form rozliczeń – albo pre-paid, albo post-paid (dla przedsiębiorców).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magaziness Author

Magaziness Author Subtitle

Magaziness

An elegant and minimalistic theme, which is predominantly designed for a web news portal and magazine with an immense research on contemporary online newspapers. With the help of available customizer options and widgets, you can implement layouts as a trending news journals, modern fashion magazine, travel blogging & magazine, clean and minimal news sites, blogging site and even more. The theme is SEO friendly with optimized codes and awesome supports.

M7 Social

M7 Social Subtitle

Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.