Rusza modernizacja czwórki

23 czerwca 2008 1 przez

W kwietniu mogą już ruszyć prace remontowe drogi krajowej numer 4. Wyłoniono już wykonawców. Prawie dwa lata potrwa modernizacja, na ten czas planowane są spore utrudnienia w ruchu.

Zakończyły się przetargi na wykonawców modernizacji drogi krajowej numer 4 na odcinku przecinającym Podkarpacie. Odcinek Rzeszów – Łańcut będzie remontował strzyżowski Drogbud wspólnie z IMB – Podbeskidzie ze Skoczowa. Trasę z Klęczan do Ropczyc przebuduje rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostówz Rzeszowa, pomoże firma Strabag. Natomiast Skanska będzie wykonawcą prac na najdłuższym odcinku Ropczyce – Pilzno.
Aby podpisać umowę z budowlańcami potrzebna jest jeszcze weryfikacja przetargu.
Dokumentacja będzie jeszcze sprawdzona przez Urząd Zamówień Publicznych i Ministerstwo Infrastruktury. Potrwa to około miesiąca.
Jezdnia będzie rozbudowana w rejonach skrzyżowań i na podjazdach na wzniesienia. Zmienią się jej parametry, ale na innych odcinkach nie będzie szersza. W czasie remontu będą więc znaczne utrudnienia w ruchu na całym odcinku Machowa – Łańcut.
Zakończenie prac na odcinkach Rzeszów – Łańcut i Pilzno – Machowa planowane jest na sierpień 2009 r. Przebudowa drogi od Klęczan do Pilzna potrwa do grudnia przyszłego roku.
(cyn)

News odtworzony z archiwalnej strony.