Przegrody szklane – sposoby na idealnie czystą szybę

Przegrody szklane – sposoby na idealnie czystą szybę

3 stycznia 2019 2 przez

Utrzymać szkło w czystości jest bardzo trudno i ciężko. Bardzo często zdarza się, że wciąż myte przegrody szklane, szyby mają smugi, plamy i nie są jednak do czysta wyczyszczone, przynajmniej sprawiają takie wrażenie. Szkło to nie tylko szyby w oknach ale i także oszklenia szklanych przegród i ścian wewnątrz i na zewnątrz budynku. Czyścimy szkło i polerujemy a ostatnio niezwykle modne są także przegrody szklane, używane nagminnie w biurach i mieszkaniach. Więcej o tym, jak czyścić szkło, przeczytasz w naszym artykule lub pod adresem: http://esglas.pl/jak-dbac-o-czystosc-szkla/.

Jak szybko i dokładnie oczyścić przegrody szklane, okna i szklane kabiny prysznicowe?

Umieszczenie we wnętrzach szklanych drzwi i ścian lub przegród szklanych daje niesamowity efekt. Przegrody szklane dają wizualnie bardzo dużą przestrzeń i tworzą w pomieszczeniach ciekawy klimat. Wszystko jest ładne i efektowne do czasu aż nie zostanie zabrudzone. Podstawowe sposoby na utrzymanie ścianek szklanych w czystości to:

Impregnacja szkła czyli stworzenie na szybie powłoki hydrofobowej. Najprościej jest kupić i zamontować szybę z taką powłoką od razu, wtedy mamy pewność, że powierzchnia będzie super gładka, bez żadnych rowków czy rys. Jak dbać o czystość szkła na powierzchniach zaimpregnowanych? Bez żadnego problemu, wystarczy tylko taką powierzchnię przetrzeć wilgotną ściereczką bez potrzeby szorowania i pucowania.

Jednak szyby i szkło pozbawione specjalnej powłoki, musimy czyścić tradycyjnie i niestety ale ani kurz ani brud czy tłuste plamy w samej wodzie nie rozpuszczą się. Dlatego zawsze należy pamiętać o refularnym czyszczeniu kabiny prysznicowej szklanej.

Jak dbać o czystość szkła stosując specjalne preparaty?

Do czyszczenia szkła doskonale nadają się preparaty zakupione jak i te zrobione własnym sumptem według domowej receptury. Najbardziej znanym sposobem domowym jest woda z octem, ocet doskonale myje szkło, nie pozostawiając żadnych smug. Dzięki takiej miksturze z łatwością pozbędziemy się smug i wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Szkło zyska bardzo szybko blask i doskonały wygląd.
Mikstura to roztwór octu i wody rozcieńczony w proporcjach 1 : 9 lub 1 : 8. Wbrew pozorom w pomieszczeniu gdzie okna czy szyby zostały wyczyszczone wodą z octem, nie pozostanie nieprzyjemny zapach octu.

Jak dbać o czystość szkła przy pomocy kupnych środków, przeznaczonych do mycia szyb i różnego rodzaju przegród szklanych?

Bardzo prosto, najlepsze preparaty, które doskonale wpływają na czystość szkła to nie tylko płyny specjalnie przeznaczone do mycia okien ale i doskonale nam znane różnego rodzaju płyny do mycia naczyń.
Takie płyny specjalnie przeznaczone są do rozpuszczania tłustych plam, doskonale więc radzą sobie nie tylko z naczyniami ale także i ze szkłem.

Wymyć przegrody szklane można także spirytusem, którym możemy tylko lekko nasączyć wacik a następnie przetrzeć nim szklaną powierzchnię.

Jakie stosować ściereczki do mycia szklanych powierzchni?

Tylko mikrofibra i papier pomogą w eliminacji pozostawienia jakichkolwiek smug, podczas wycierania do sucha powierzchni szklanych. Zatem wybierajmy zawsze do mycia okien i ścian szklanych, ściereczki z mikrofibry i użyjmy do przecierania ręczników papierowych.

W celu nadania szkłu pięknego i błyszczącego efektu, po jego umyciu powinniśmy je wypolerować. Polerowanie przegród szklanych daje doskonały efekt, gdy użyjemy w tym celu ręczników papierowych i bawełnianych ściereczek. Można użyć do tego celu starej dziecięcej odzieży.