Tajemniczy snajper grasuje po Mielcu?

20 października 2008 1 przez

Ktoś postrzelił mężczyznę w centrum miasta. Kilka dni ostrzelane zostały mieszkania w bloku na jednym z osiedli. Policja szuka sprawców, mieszkańcy są w szoku. Czy tajemniczy snajper chce zabić? Czy to jedna osoba, czy więcej?

Policjanci poszukują sprawcy wczorajszego postrzelenia 21- letniego mieszkańca Mielca na ul. Solskiego. Wyjaśniana jest również sprawa strzałów na Osiedlu Lotników.

Seria po samochodzie
– Około godziny 20-stej mężczyzna wsiadał do swojego samochodu, kiedy usłyszał huk przypominający wybuch petardy a po chwili poczuł ból w nodze. Zorientował się, że został przez kogoś postrzelony. Po chwili kolejny strzał ranił go w podudzie – informuje Wiesław Kluk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Na tym jednak nie koniec. – Kiedy odjeżdżał do szpitala słyszał kolejne uderzenia pocisków w karoserię samochodu. Po przyjeździe do szpitala powiadomił policję – przekazuje dalej Kluk. W miejscu wskazanym przez pokrzywdzonego nie było już żadnych osób. – Jak się okazało poszkodowany doznał dwukrotnego ranienia pociskiem śrutowym w podudzie. Pozostał w szpitalu. Na jego odzieży również znajdują się dziury po pociskach. Na karoserii Poloneza natomiast znajdują się zagniecenia spowodowane uderzeniem śrutów – czytamy w policyjnym komunikacie.

Huk i ślady na drzwiach
Nim mieleccy policjanci zdążyli ustalić szczegóły zdarzenia na Solskiego, otrzymali kolejny sygnał o tajemniczych strzałach. Tym razem z Osiedla Lotników. Tam jedna z rodzin mieszkających w tej części miasta najpierw usłyszała za drzwiami huk. Ale nie wzbudziło to większych podejrzeń. Dopiero po kilku godzinach, zauważyli uszkodzenia drzwi. To były ślady po kulach, podobne były na drzwiach sąsiada.
Tajemnicze strzały postawiły na nogi policję. Nie wiadomo, czy po Mielcu grasuje jeden mężczyzna, czy to więcej osób. Kilka tygodni temu patrol policji zatrzymał na starym mieście mężczyznę, który ostrzelał nocą przystanek autobusowy. Według mundurowych strzelano z broni pneumatycznej lub z urządzenia pneumatycznego. – Wszystkie osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę w tej sprawie prosimy o kontakt osobisty w KPP w Mielcu lub telefoniczny pod nr tel. (0-17) 58-45-310 lub 997 – przekazuje jeszcze Kluk.
(cyn)

Ślady po kulach na samochodzie – fot. KPP Mielec

News odzyskany z archiwalnej wersji.