Jak zapewnić gościom hotelowym bezpieczeństwo?

Wielu osób uważa, że bezpieczeństwo jest jednym z ważniejszych kryteriów podczas wyboru hotelu. Jednym z czynników, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa jest korzystanie z tak zwanych czytników kart hotelowych – https://www.automatykahotelowa.pl/produkt/korytarzowy-czytnik-kart/.

Jakie czytniki są stosowane w hotelach?

Na chwilę obecną możemy wyróżnić kilka czytników stosowanych w hotelach w tym między innymi czytniki kart magnetycznych, zbliżeniowych czy chipowych. Te karty hotelowe posiadają możliwość zastosowania modułu BTLE, który pozwala na otworzenie zamka za pomocą naszego telefonu jeśli posiada on opcję bluetooth. Jeśli hotel posiada niezbędne oprogramowanie hotelowe może on przeprowadzać meldowanie gości hotelowych za pomocą internetu dzięki czemu gość może skierować bezpośrednio do swojego pokoju. Te czytniki znajdują się zazwyczaj na korytarzu tuż przed każdymi drzwiami, zatem gość hotelowy nie będzie miał problemu ze znalezieniem właściwego czytnika.

Magnetyczne karty hotelowe

Takie karty hotelowe posiadają liczne zalety ponieważ:
* są ogólnodostępne na każdym rynku;
* kwota jaką należy przeznaczyć na zakup jest stosunkowo niska;
*system tych zamków posiada łatwość integracji z systemem POS, który ma możliwość zapisu każdej zmiany w związku z sprzedażą czy zamówieniem;
* aby odblokować drzwi należy przejechać kartą w specjalnym koderze.

Niestety zastosowanie tych kart posiada również pewne wady jak na przykład:
*są one podatne na tak zwane rozmagnesowanie;
*możemy wyróżnić dwa typy tych kart hotelowych w tym HiCo, które są droższe w porównaniu do kart LoCo, ale są bardziej odporne na rozkodowanie, a także zazwyczaj wymagają konkretnego modelu kodera oraz posiadają tak zwany wysoki współczynnik korelacji;
*czytnik kart magnetycznych jest niestety bardzo podatny na zabrudzenia, co może spowodować problemy z otwarciem drzwi.

Chipowe karty hotelowe

Inna nazwa tych kart to karty stykowe. Te karty mogą przechowywać dane ponieważ posiadają elektroniczny układ. Możemy wyróżnić karty procesorowe oraz pamięciowe, które posiadają pomięć w celu przechowywania danych. Taka karta posiada zintegrowany obwód. Aby otworzyć drzwi za pomocą karty stykowej należy umieścić ją w czytniku, a następnie wpisać osobisty numer identyfikacyjny, który w skrócie nazywa się kodem PIN. Przeważnie karta chipowa umożliwia wpisanie od 3 do 5 razy niepoprawnego pinu, w takim wypadku zostaje automatycznie zablokowana.

Co warto wiedzieć o kartach zbliżeniowych?

W tym przypadku możemy wyróżnić karty bezstykowe. W celu odblokowania danego pokoju w hotelu wystarczy jedynie przyłożyć kartę do czytnika lub zbliżyć na odległość kilku centymetrów, co jest ogromną zaletą. Dzięki użyciu kart bezstykowych są one mniej narażone na różne uszkodzenia mechaniczne w porównaniu do kart chipowych czy też magnetycznych. Niestety w porównaniu do wcześniejszych kart są one stosunkowo drogie, zatem hotel musi się liczyć z dużym wydatkiem.

Karta hotelowa może być używana jako elektroniczny klucz, który jest o wiele bardziej funkcjonalny w porównaniu do tradycyjnego klucza ponieważ jest on o wiele lżejszy i poręczniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magaziness Author

Magaziness Author Subtitle

Magaziness

An elegant and minimalistic theme, which is predominantly designed for a web news portal and magazine with an immense research on contemporary online newspapers. With the help of available customizer options and widgets, you can implement layouts as a trending news journals, modern fashion magazine, travel blogging & magazine, clean and minimal news sites, blogging site and even more. The theme is SEO friendly with optimized codes and awesome supports.

M7 Social

M7 Social Subtitle

Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.