Które nowoczesne techniki sprzedaży są najbardziej skuteczne?

Które nowoczesne techniki sprzedaży są najbardziej skuteczne?

30 lipca 2019 1 przez

Nowoczesne techniki sprzedaży często są głównym elementem działa firmy. Możemy bowiem wytwarzać najlepszy produkt, ale bez sprawnego działu handlowego nie zmaksymalizujemy swoich wyników. W dzisiejszym wpisie przedstawimy różne rodzaje technik sprzedaży, które przydadzą się zarówno handlowcom pracującym na słuchawce, jak i tym działającym w e-commerce czy tradycyjnym sklepie.

Nowoczesne techniki sprzedaży – skuteczne metody

Sprzedaż to sztuka budowana relacji z ludźmi, dlatego też warto poznać różne różne rodzaje technik sprzedażyhttp://site-call.pl/rodzaje-technik-sprzedazy/. Dzięki nim, z pewnością uda nam się usprawnić ten proces. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie najbardziej skutecznych metod oraz nowoczesne techniki sprzedaży.

1. Technika „drzwiami w twarz” – jest to bardzo efektywna metoda. Zaczyna się w niej od najwyższej ceny za daną usługę lub produkt. Po odmowie chęci zakupu proponujemy inny produkt spełniający wymagania w niższej cenie bądź też do podstawowej oferty dorzucamy gratisy.

2. „Ale” jako słowo klucz – technika ta polega na przedstawianiu skrajności. Opowiadamy o zaletach produktu, a następnie uczciwie o jej wadach. Przyznajemy na przykład, że cena jest wysoka, ale gwarantujemy wysoką jakość towaru.

3. Technika „niskiej piłki” – to metoda polegająca na przedstawieniu bardzo atrakcyjnej oferty, poprzez którą klient zaczyna być coraz bardziej zainteresowany. Kiedy okazuje się, że usługa zawiera wiele dodatkowo płatnych elementów, klient zazwyczaj już się nie wycofuje. Zainteresował się ofertą, więc konsekwentnie będzie brnął dalej.

Powyższe nowoczesne techniki sprzedaży można stosować zarówno samemu, prowadząc proces sprzedaży, jak i wprowadzić je na przykład jako część scenariusza sprzedażowego.

Jak zaplanować sprzedaż, aby była efektywna?

Opisane powyżej techniki sprzedaży nie zdadzą egzaminu bez odpowiednio przygotowanego planu.

W pierwszej kolejności powinniśmy dokładnie sprecyzować do jakich potencjalnych klientów chcemy się zwracać. Warto również zastanowić się, czy chcemy oferować udogodnienia, czy też chcemy, aby natychmiast coś u nas kupili. Gdy już znajdziemy docelową grupę klientów, łatwiej będzie zawęzić dalsze poszukiwania.

Następnym istotnym krokiem jest odpowiednie przygotowanie oferty. Trzeba zorganizować lub stworzyć treści, które będą przemawiać do odbiorców. Ważną rzeczą jest potwierdzenie potencjalnym klientom, że wiemy, jak im pomóc. Równie ważne jest dysponowanie gotowymi rozwiązaniami.

Gdy wiemy już, z kim chcemy nawiązać kontakt i jesteśmy w stanie zaoferować im pomoc, nadszedł czas na zwrócenie się do potencjalnych klientów. W kontaktach z nimi najważniejsze jest, aby uważnie ich słuchać. Kiedy tego nie robimy, nie wiemy tak naprawdę czego oczekują oraz jakie mają potrzeby. Ciężko jest wtedy dopasować usługę do ich potrzeb. Musimy więc najpierw zbadać rynek, a dopiero wtedy decydować się na konkretne  nowoczesne techniki sprzedaży.

Efektywny sprzedawca chce dowiedzieć się, czego dokładnie klient potrzebuje lub jakie ma obiekcje, aby skutecznie dokonać kontrargumentacji lub przedstawić najlepszą ofertę. Bardzo ważne jest również to, aby każdą rozmowę traktować indywidualnie. Dzięki temu klient poczuje się wyjątkowo i komfortowo, a także doceni nasze starania oraz uczciwość.

Jeśli chcesz się dowiedzieć o internetowym spersonalizowanym sposobem sprzedaży za pomocą mini-crm to zapraszam do innych wpisów.