Zadzwonił i powiedział, że podłożył bombę

20 września 2008 1 przez

Policjanci z Komisariatu Policji w Pilźnie zatrzymali 16-letniego mieszkańca powiatu dębickiego, który 18 kwietnia poinformował mieszkankę Pilzna o podłożeniu bomby pod jej dom. 18 kwietnia br., mieszkanka gminy Pilzno odebrała niepokojący telefon.

Młody głos w słuchawce powiadomił kobietę, że pod jej domem podłożona jest bomba i za kilkadziesiąt sekund wybuchnie.

Kobieta zwróciła się o pomoc do policjantów w Pilźnie.

Policjanci sprawdzili dom i okazało się, że alarm był fałszywy a dalsze czynności doprowadziły do ustalenia, że połączenie wykonano z telefonu komórkowego na kartę, którą aktywowano zaledwie kilkanaście dni wcześniej.
W ciągu kilku dni policjanci zawężyli krąg osób, które były podejrzewane o ten czyn i wczoraj ustalono sprawcę tego fałszywego alarmu.

Przestępcą okazał się szesnastoletni mieszkaniec gminy Pilzno, w trakcie przesłuchania nieletni przyznał się do winy wyjaśniając, że od początku kwietnia dzwonił jeszcze do innych mieszkańców Pilzna. Swoje ofiary wybierał losowo. Jak się okazało w kilkunastu rozmowach telefonicznych informował ludzi o eksplozji bomby podłożonej pod ich dom lub o tym, że jest osobą dotkliwie ranną i potrzebuje natychmiastowej pomocy. W innym przypadku podawał się za dostawcę pizzy prosząc mieszkańców o wyjście przed ich dom.

Policjanci przedstawili mu zarzut wypowiadania gróźb karalnych a za te telefoniczne żarty nieletni odpowie przed sądem.

Info: KPP Dębica

News odtworzony z archiwalnej strony.