Pociąg Hetman znika z rokładu

Pociąg Hetman znika z rokładu

16 lutego 2007 2 przez

Pociąg Hetman, który jest pospieszny na relacji Zamość – Wrocław przez Mielec od grudnia zniknie z rozkładu PKP. Zmienia się cały rozkład. Przez Mielec przejadą tylko cztery pociągi regionalne.

Pociąg Hetman – i co dalej?

Mielczanie przyzwyczaili się już do pociągu Hetmana, to ostatni ślad po bogatym rozkładzie jazdy na linii kolejowej wiodącej przez Mielec. Ten pospieszny pociąg jeździ z Zamościa przez Mielec do Wrocławia. Chętnie korzystają z niego studenci podczas podrózowania pociągiem. Ale od grudnia pasażerowie PKP muszą się odzwyczaić od Hetmana. Nazwa ta 8 grudnia 2007 znika z wykazu pociągów dalekobieżnych.

– Obecny pociąg Hetman zostanie połączony z innym pociągiem Gorzowiak, dzięki czemu powstanie pociąg dalekobieżny łączący Zamość z Gorzowem Wielkopolskim przez Stalową Wolę Rozwadów, Mielec, Dębicę, Kraków, Katowice, Opole, Wrocław, Leszno, Poznań, Krzyż. Ma on przejąć nazwę Gorzowiak – przekazuje Michał Lipiński z Wydziału Public Relations PKP Przewozy Regionalne.

Nie sprawdzą się obawy pasażerów o całkowitym zawieszeniu ruchu pociągów regionalnych. PKP utrzymywać będzie cztery połączenia przez Mielec. To dwa pociągi do Dębicy z Tarnobrzega:

  • poranny i wieczorny
  • oraz dwa połączenia w odwrotnym kierunku.

Dowiedz się jak wygląda gra Train Simulator 2016.

News odzyskany z archiwalnej wersji.