Znęcanie się nad psem

Znęcanie się nad psem

9 lutego 2007 1 przez

W Internecie można znaleźć dramatyczny apel o pomoc dla psa bernardyna, który właściciel znęca się nad psem. Czytamy o strzelaniu do psa z wiatrówki. Autor wpisu prosi o interwencję. Zareagowaliśmy. Powiadomiliśmy policję.

Znęcanie się nad psem – opis czynu na forum

Na jednym z forów internetowych pojawił się dramatyczny wpis. Internauta, który podpisuje się jako andrzej.bryk przedstawia dokładny opis jak wygląda znęcanie się nad psem bernardynem. Mówi, że zwierzę żyje w brudzie, w ciasnym kojcu, a właściciel strzela do psa z wiatrówki. Podany jest adres, jest też informacja, że to przedsiębiorca.

– To chory człowiek – czytamy w notce.

Cała sprawa ma mieć miejsce w Trzcianie.

Nikt nic z tym nie robi

Autor apeluje o interwencję w tej sprawie. Przez kilka dni nikt z Internautów to czytających i komentujących nie zareagował. Pojawiły się jedynie sugestie by sprawę zgłosić straży miejskiej. Ktoś się zastanawia czy w Mielcu działa Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami…

Dziennikarz Wizjera Regionalnego treść wpisu przesłał do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu. Skutki były zaskakujące.

– Sprawa została skierowana do Czermina, tamtejsi policjanci sprawdzili tą informację – mówi Wiesław Kluk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Na miejsce pojechał patrol.

– Faktycznie pod wskazanym adresem jest taki pies. Jednak zwierze jest zadbane, ma duży, wszechstronny kojec, właściciel to dosyć poważny człowiek – przekazuje jeszcze Kluk.

Prawdopodobnie niewinne zwierze stało się ofiarą złośliwości Internauty, który chciał dokuczyć przedsiębiorcy.

Dowiedz się więcej na temat wilków w mieście!

News odzyskany z archiwalnej wersji.