Miejski radny doktor Skowron | Wizjer Regionalny

Miejski radny doktor Skowron | Wizjer Regionalny

2 marca 2007 1 przez

Miejski radny i były kandydat na prezydenta Mielca z ugrupowania Liga – Prawica – Razem, Andrzej Skowron obronił pracę doktorancką na Akademii Pedagogicznej w Krakowie.

Miejski radny obronił pracę doktorancką

Miejski radny wykazał się wiedzą na temat przedstawicieli austriackiej szkoły ekonomicznej.

– Temat pracy był bardzo ciekawy, ale też i trudny – mówi Andrzej Skowron. Pisał o ładzie normatywnym i instytucjonalnym w myśli politycznej Friedricha Augusta von Hayeka i Ludwiga von Misesa.

– Tymi postaciami zainteresowałem się już podczas studiów – opowiada nasz rozmówca. To efekt uczestnictwa w wielu zajęciach i seminariach dotyczących współczesnej historii. – Do 1989 roku ich twórczość była zakazana w Polsce, bo krytykowali komunizm. Ich prace były dostępne jedynie w drugim obiegu. Później się już to zmieniło. Wtedy też mocno się zacząłem interesować, najpierw tylko Haykiem. – przekazuje radny L-P-R. Swoją pracę obronił na Akademii Pedagogicznej w Krakowie.

Mises i Hayek to przedstawiciele konserwatywnej, austriackiej szkoły ekonomicznej. Obydwaj uczeni zawzięcie krytykowali socjalizm. Przez wiele lat pracowali i publikowali w Stanach Zjednoczonych. Teraz przez chwile będzie mowa o innych lekarzach, którzy służą nam w szpitalach. Zatem lekarze z Mielca wrócą pracy! Więcej dowiecie się z wpisu, na który serdecznie zapraszamy!

News odtworzony z archiwalnej strony.