Ekstremalni Mielczanie

27 września 2008 2 przez

Paweł Dybek i Magdalena Łączak z Salomon Adventure Team odnoszą sukcesy na największych polskich imprezach ekstremalnych. Obydwoje są mielczanami.

Tym razem uplasowali się w czołówce Rajdu Exploris w Podlesicach, położonych na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Uczestnicy zawodów mieli do pokonania 90 kilometrów, biegając na orientację i wyszukując punktów kontrolnych przy pomocy mapy, a także jadąc na rowerze i wspinając się na liczne wzniesienia. Startujący w parze Łączak i Dybek w rywalizacji mikstów, czyli zespołów złożonych z mężczyzny i kobiety zajęli świetne drugie miejsce.

Magda rowerem po Europie
Magda Łączak to absolwentka AGH w Krakowie. Zawodowo zajmuje się ochroną środowiska i BHP. Przez większą część dzieciństwa unikała wszelakiej aktywności ruchowej. Jej przygoda z górami rozpoczęła się dopiero w liceum. W 1995 roku uczestniczyła w rowerowej wyprawie po Europie. W 1996 roku zdobyła Mont Blanc. W 1997 była na trekkingu w północnej części Uralu, dokąd wróciła po roku, tym razem zimą. W lecie żegluje, jeździ na rowerze w maratonach rowerowych a w zimie uprawia skialpinizm i narciarstwo biegowe. Magda startuje w rajdach przygodowych od 1999r. Od 2005 roku startuje również w zawodach na orientację ze zmiennym szczęściem.

Harcerz Paweł
Paweł Dybek to z wykształcenia technik pojazdów samochodowych. Pracuje w firmie wykonującej prace na wysokości. Już będąc harcerzem lubił niekonwencjonalnie spędzać wolny czas. W 1992 roku, mając zaledwie 17 lat pojechał z dwoma kolegami na wycieczkę rowerową dookoła Polski i przejechali 3500 km. W 1994 roku spłynął z Mielca do Bałtyku tratwą zbudowaną z butelek po napojach. Urzeczony pięknem gór, zimą zdobył Mont Blanc. W 1995 roku przejechał rowerem po Europie 4000 km. W 1997, tak jak Magda, był na trekkingu w północnej części Uralu, a rok później w tej samej części na zimowej wyprawie. Paweł wiele czasu poświęca bieganiu, w 2002 roku przebiegł Maraton Warszawski w czasie 3:06. W zimie uprawia skialpinizm i narciarstwo biegowe. Uprawia Adventure Racing od 1999r.

Dla twardzieli
Czym są rajdy przygodowe,w których startuje Magda i Paweł? – Dla nas Adventure Racing to więcej niż sport, to prawdziwa przygoda gdzie wymagający teren, nieubłaganie płynący czas i kaprysy matki natury przeciwstawione są umiejętnościom i doświadczeniu zespołów – czytamy na oficjalnej stronie internetowej ich zespołu. Piszą, że to wyzwanie przewyższające fizyczne możliwości jednostki, a jego sekret tkwi w dynamice zespołu i zdolnościach wspólnego rozwiązywania problemów w sytuacji ciągłego stresu, niewyspania i głodu, lekcja przezwyciężania własnych słabości, bólu, to lekcja wiedzy o samym sobie i granicach własnych możliwości. Wystarczy, że jedna osoba z powodu kontuzji czy choroby zrezygnuje, a cały zespół zostaje zdyskwalifikowany. Samym sukcesem jest ukończenie rajdu jako zespół, ale do zwycięstwa potrzeba czegoś bardziej niezwykłego. – Dzięki Adventure Racing wiemy, że granice istnieją tylko w umysłach ludzi – dodają.

Dowiedz się więcej o 11 PZU Półmaratonie, w którym możesz wygrać pakiet startowy.

News odzyskany z archiwalnej wersji.