Bramy garażowe Koszalin

Bramy garażowe Koszalin

20 stycznia 2021 2 przez

Większość osób, które budują lub kupują dom, nie wyobraża sobie braku garażu. Jest to jeden z podstawowych elementów, o którym należy pamiętać podczas projektowania domu. Niektóre osoby decydują się na wiatę, jednak zdecydowanie bardziej popularne i polecane są garaże murowane, ponieważ są bezpieczniejsze i lepiej chronią pojazdy przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W związku z tym należy wybrać odpowiednią bramę do garażu. Na Pomorzu można znaleźć szeroką ofertę wielu typów bram. Na przykład bramy garażowe w Koszalinie lub w Kołobrzegu dostępne będą w różnych konfiguracjach.

Rodzaje bram garażowych

Istnieje kilka najbardziej popularnych rodzajów bram do garażu. Przy wyborze tego elementu należy pamiętać o kilku parametrach, takich jak rozmiar, ochrona czy stabilność.

Brama segmentowa

Jednym z najnowszych, a zarazem najnowocześniejszych pod względem technicznym są bramy segmentowe. Najnowsze rozwiązania typu panel o grubości 60 mm, a także współczynnik przenikania ciepła U= 0,79 W/m²k sprawiają, iż brama jest niezwykle solidna i odporna. Ponadto segmentowe bramy garażowe cechują się wysokim standardem systemu zabezpieczeń, dzięki czemu zawartość garażu jest doskonale chroniona. Nowoczesny design tego rodzaju bram nadaje całej posesji niezwykle elegancki wygląd.

Brama roletowa

Kolejnym, bardzo popularnym rodzajem bram garażowych są bramy roletowe, wykonane z profili aluminiowych, w których zawarta jest bezofrenowa pianka poliuretanowa. Cechą charakterystyczną tego rodzaju bram jest kurtyna, która nawijana jest na wał konwojowy schowany w skrzynce. To sprawia, iż istnieje możliwość zaoszczędzenia miejsca pod sufitem. Bramy roletowe są bramami automatycznymi, wyposażonymi w napęd, a także siłownik rurowy.

Brama uchylna

Do popularnych bram należą także bramy uchylne, które cechują się nieskomplikowaną konstrukcją i niezawodnością. Zbudowane są ze skrzydła, które wykonane jest ze stalowej blachy ocynkowanej, która posiada różne pozycje układu wypełnienia: poziome, pionowe lub skośne. Skrzydło może być także wykonane z perforowanej blachy stalowej ocynkowanej. Dzięki układowi sprężyn możliwe jest podnoszenie i opuszczane skrzydła bramy. Popularność tego typu bramy wynika z prostej obsługi oraz niezawodności elementów.

Brama rozwierna

Ostatni z najczęściej wybieranych typów bram garażowych to bramy rozwierne. Ten typ bram jest najtańszym rozwiązaniem zamknięcia garażu. Charakteryzują się one dwoma skrzydłami oraz ościeżnicą, dzięki czemu bramę można otwierać jak tradycyjne drzwi. Dodatkowo montowane są ograniczniki otwarcia skrzydła, czy też stopka, która ogranicza jego samoczynne zamknięcie, co sprawia, że użytkowanie bramy jest bardzo proste i wygodne.

Podsumowując, bez różnicy, która brama garażowa jest wybrana, należy wziąć pod uwagę, czy odpowiednio zabezpiecza wnętrze garażu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Głównym zadaniem bowiem garażu jest ochrona pojazdu i innych przedmiotów w nim się znajdujących. Dlatego wybór bramy garażowej nie jest taki trudny!

Jeśli jesteś zainteresowany bramami eletrycznymi przesuwnymi, to zapraszam do kolejnego wpisu.