Jakie zalety ma brama elektryczna przesuwna?

Jakie zalety ma brama elektryczna przesuwna?

5 stycznia 2021 1 przez

Jakie zalety ma brama elektryczna? Codziennie po kilka lub kilkanaście razy otwieramy bramę wjazdową na posesję i bramę garażową. Warto wybrać bramy, które będą najwygodniejsze i otwieranie nie będzie zajmowało dużo czasu.

Rodzaje bram garażowych

Bramy garażowe zostały podzielone ze względu na ich sposób otwierania. Wszystkie rodzaje bram elektrycznych przesuwnych mogą być zastosowane zarówno w garażach stanowiących część domu, jak i w garażach wolno stojących. Wybierając bramę trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość miejsca jaka jest do dyspozycji przed garażem.

Do wyboru mamy cztery rodzaje bram:

  • rozwierane,
  • uchylne,
  • segmentowe,
  • rolowane.

Brama elektryczna przesuwna rozwierana to najbardziej tradycyjny model bram, które powoli odchodzą do lamusa. Brama składa się z 2 skrzydeł otwieranych na zewnątrz, a więc przed garażem musi być duża ilość miejsca i to jest jej największym minusem.

Brama elektryczna przesuwna uchylna też należą do jednego ze starszych modeli. Dolna część bramy przed podniesieniem wysuwa się przed garaż, a więc również potrzebuje odpowiedniej ilości miejsca.

Brama elektryczna przesuwna segmentowa to obecnie najchętniej wybierany rodzaj zamykania garażu. Nie wymagają dodatkowego miejsca na podjeździe i są łatwe w obsłudze. Brama składa się z kilku segmentów, które chowają się na suficie (górne) lub na ścianie (boczne). Ich zaletą jest duża szczelność. Do garaży ogrzewanych warto kupić bramę ocieplaną, koszty za energię będą niższe.

Brama elektryczna przesuwna rolowana działają na takiej samej zasadzie jak rolety okienne. Od razu mają zamontowany napęd elektryczny. Wszystkie bramy garażowe można wyposażyć w automatyczny napęd elektryczny. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza w zimie i podczas deszczu. Otwarcie garażu nie wymaga wychodzenia z samochodu i jest znacznie szybsze niż mocowanie się z zamkami.

Brama elektryczna przesuwna ogrodzeniowa

Aby wyjechać z posesji lub na nią wjechać, trzeba pokonać bramę garażową oraz ogrodzeniową. W tym przypadku wybór jest łatwiejszy, ponieważ występują tylko dwa typy:

  • bramy elektryczne przesuwne,
  • bramy skrzydłowe dwu- lub jednoskrzydłowe.

Brama elektryczna przesuwna to zdecydowanie najbardziej praktyczne rozwiązanie. Po otwarciu brama automatycznie przesuwa się wzdłuż linii ogrodzenia, dzięki temu nie wymaga dodatkowego miejsca na drodze wyjazdowej. Naprawa bram garażowych nie jest trudna, gdyż w ramach gwaracji jest serwis zamujący się wszelkimi naprawami.

Bramy rozwierane (skrzydłowe) wymagają więcej miejsca na podjeździe od strony ogrodu. Skrzydła bramy nie mogą otwierać się na zewnątrz. Wyjazd z posesji i wjazd na nią muszą być bezpieczne dla innych użytkowników ruchu.

Podobnie jak w przypadku bram garażowych, także bramy ogrodzeniowe warto wyposażyć w automatyczny napęd elektryczny.