Cała Polska widziała!

10 stycznia 2008 2 przez

Telewizyjna transmisja z meczu siatkarek Stali Mielec okazała się dużym sukcesem promocyjnym Mielca! Spory udział w tym mieleckiej publiczności, która pokazała sportowej Polsce jak się bawić na meczu.

W meczu Ligi Siatkówki Kobiet Stal Mielec we własnej hali pokonała AZS Białystok 3:0. Mecz na żywo pokazywała telewizja Polsat Sport. Była to pierwsza relacja z Mielca prowadzona w technologii HD. Mecz okazał się znakomitą promocją miasta! I nie tylko dlatego, że Stal pewnie pokonała przeciwniczki.

Dmuchane zabawki
Urząd Miasta Mielca i Klub Piłki Siatkowej Kobiet przygotowały niespodziankę dla 300 fanów, którzy zasiedli w  sektorze zajmowanych przez klub kibica, lub w jego pobliżu. Otrzymali dmuchane przyrządy do klaskania w barwach Stali. Dodatkowo nadrukowano na nich adres strony internetowej urzędu. Realizatorowi transmisji spodobały się te biało-niebieskie sektory i często widzowie w całej Polsce mogli oglądać nie tylko zawodniczki, ale też mocno dopingujących je kibiców. – Świetna atmosfera – komentowali mecz kibice siatkarscy z Piły. – Bardzo głośna jest ta hala, ale mielczanki są już przyzwyczajone – mówili natomiast prezenterzy w czasie transmisji. Dmuchane gadżety kibice zabrali ze sobą do domów.

Ładna oprawa
Pomiędzy kibicami mecz oglądali prezydent Mielca Janusz Chodorowski i przewodniczący Rady Miejskiej Zdzisław Nowakowski. – Podobała się oprawa meczu – mówił później prezydent. Był zadowolony, że spotkania z Mielca znalazły się wśród tych, które pokazuje telewizja. – Trzeba dawać takie możliwości sponsorom, którzy się angażują w sport – dodawał prezydent. Mieleckich kibiców wsparła 50-osobowa grupa licealistów z małopolskiego Grybowa, która przyjechała do Mielca specjalnie na mecz. Miłością do Stali zaraził ich ksiądz Marcin Krępa, który w Grybowie jest katechetą, a pochodzi z Mielca.

Powtórka z rozrywki
Prezenterom Polsatu jednak nie do końca podobała się mielecka hala sportowa. Komentowali, że obiekt jest stary. Ale byli chyba jedynymi, którym to przeszkadzało. Zapewne też szybko wrócą do Mielca. I to już na następne spotkanie! To także będzie pokazywane w TV! Relację na żywo przeprowadzi kanał TV4! Przeciwnikiem Stali będzie zespół z czołówki tabeli Nafta Piła. Mecz już w najbliższą niedzielę o godzinie 15:00. Warto być wtedy na trybunach!
(cyn)

News odzyskany z archiwalnej wersji.