Dramat na drogach!

2 maja 2007 2 przez

Koszmar, tragedia! Trzy osoby nie żyją! Kolejne trzy są ranne! Na drogach powiatu ropczyckiego dochodzi, dzień po dniu, do koszmarnych wypadków. Policja nadal szuka drogowego bandyty, który uciekł z miejsca śmiertelnej kolizji! To mieszkaniec powiatu ropczycko – sędziszowskiego!

W minioną środę rano zmarł 84-letni rowerzysta, który wczoraj rano na ul. Kolejowej w Ropczycach zderzył się z Fordem Transitem. To już trzecia śmiertelna ofiara wypadków, jakie wydarzyły się w ostatnich trzech dniach na ropczyckich drogach. Koszmarnie wyglądało zderzenie osobówki z cysterną. Kierowca, który zabił rowerzystę ukrywa się!

Wjechał w forda
W środę, kilka minut po godz. 9 na ul. Kolejowej w Ropczycach 84-letni rowerzysta wjechał w dostawczego Forda Transita. Prawdopodobnie przyczyną wypadku była nieostrożność. – Jak wstępnie ustalono, kierujący rowerem mieszkaniec Brzezówki jechał od strony Skrzyszowa w kierunku cukrowni. Wjeżdżając na ul. Kolejową z drogi podporządkowanej nie zachował ostrożności, a przejeżdżając ulicę na wprost zderzył się z jadącym w kierunku Ostrowa Fordem. Starszy mężczyzna z obrażeniami głowy i klatki piersiowej został przewieziony do szpitala – informuje policja. Rowerzysta zmarł w szpitalu. Kierowca Forda – 25-letni mieszkaniec Rzeszowa nie doznał obrażeń. Był trzeźwy. Dochodzenie szczegółowo wyjaśni okoliczności wypadku.

Uderzył w cysternę
34-letni mężczyzna zginął w wypadku na krajowej czwórce w Ropczycach. Jego Opel Vectra w okolicach Podsłońca uderzył w cysternę. – Z wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni mieszkaniec Ropczyc jechał swoim Oplem Vectra do Brzezówki. Śledztwo i szczegółowe ekspertyzy wyjaśnią, dlaczego mężczyzna na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, wprost pod jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy z cysterną – przekazuje policja. Kierowca ciężarówki nie zdołał uniknąć zderzenia. Uderzenie było bardzo silne. Opel został całkowicie zniszczony, a jego kierowca poniósł śmierć na miejscu. Cysterna przewożąca chemikalia wywróciła się w przydrożnym rowie. Kierowca Mercedesa nie doznał obrażeń i jak wykazało badanie był trzeźwy. – Droga K-4 na odcinku od Ropczyc do Brzezówki została wyłączona z ruchu na czas czynności śledczych oraz przepompowywania chemikaliów. Policjanci kierowali samochody na objazdy – czytamy w komunikacie mundurowych.

Sprawca jest poszukiwany
Nadal trwają poszukiwania sprawcy wypadku, do jakiego doszło na ul. Sucharskiego w Ropczycach. Kierowca alfy romeo potrącił 81-letniego rowerzystę, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Obrażenia okazały się śmiertelne, mężczyzna zmarł w szpitalu.
– Stanisław P. wraz z dwoma znajomymi jechał rowerem do kościoła. Jechał jako pierwszy, gdy z naprzeciwka pojawił się samochód osobowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jechał z dużą prędkością i zjeżdżając na lewy pas ruchu uderzył w rowerzystów. Kierujący samochodem nie zatrzymał się, ale uciekł z miejsca zdarzenia. W wypadku ciężko ranny został 81-letni Stanisław P. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Jego znajomy, 66-letni Józef F. został lżej ranny – relacjonują policjanci. Mundurowi ustalili numer rejestracyjny i markę auta. Jest to osobowy alfa romeo koloru błękitnego o  numerze rejestracyjnym RRS 47 KK. Wytypowano też sprawcę tego wypadku. Trwają jego poszukiwania. Do poszukiwań rozbitego samochodu zaangażowano załogę policyjnego śmigłowca MI-2. – Apelujemy do świadków zdarzenia oraz do osób, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu sprawcy lub miejsca przechowywania samochodu alfa romeo o pilny kontakt z Policją. Przypominamy, że za ukrywanie przestępcy grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Telefon do dyżurnego KPP w Ropczycach: 017/ 22 10 310. Do najbliższej jednostki Policji nr 997. Zapewniamy anonimowość – czytamy w policyjnym komunikacie internetowym.

Wtargnął na jezdnię
Policja ustala przyczyny wypadku na czwórce w Sędziszowie Młp. 43-letni mężczyzna wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem na drodze K-4 w Sędziszowie Małopolskim. – Samochód Volkswagen Passat kierowany przez 29-letniego mieszkańca podkrakowskiej miejscowości jechał w kierunku Rzeszowa. Na wysokości skrzyżowania drogi K-4 z droga dojazdową do przysiółka Podlasek pieszy, 43-letni mieszkaniec Zagorzyc niespodziewanie wtargnął na jezdnię wprost pod jadący samochód – czytamy w internetowym komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. Mężczyzna został ranny. Z urazami głowy i kończyn trafił do szpitala w Rzeszowie.

Wymuszał pierwszeństwo
Na obwodnicy Sędziszowa Młp. doszło do zderzenia Seata Cordoby z Fordem Focusem. Jeden z kierowców został ranny. Jak wstępnie ustalono, kierujący Seatem Cordoba 54-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, podczas włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa jadącemu od strony Ropczyc 38-letniemu tarnowianinowi.
W wyniku zderzenia kierujący Fordem Focusem został ranny i trafił do szpitala. Przez około dwie godziny ruch na tym odcinku był utrudniony.
(cyn)

News odzyskany z archiwalnej wersji.