Dramat na drogach!

2 maja 2007 0 przez Alex Jasinski

Koszmar, tragedia! Trzy osoby nie żyją! Kolejne trzy są ranne! Na drogach powiatu ropczyckiego dochodzi, dzień po dniu, do koszmarnych wypadków. Policja nadal szuka drogowego bandyty, który uciekł z miejsca śmiertelnej kolizji! To mieszkaniec powiatu ropczycko – sędziszowskiego!

W minioną środę rano zmarł 84-letni rowerzysta, który wczoraj rano na ul. Kolejowej w Ropczycach zderzył się z Fordem Transitem. To już trzecia śmiertelna ofiara wypadków, jakie wydarzyły się w ostatnich trzech dniach na ropczyckich drogach. Koszmarnie wyglądało zderzenie osobówki z cysterną. Kierowca, który zabił rowerzystę ukrywa się!

Wjechał w forda
W środę, kilka minut po godz. 9 na ul. Kolejowej w Ropczycach 84-letni rowerzysta wjechał w dostawczego Forda Transita. Prawdopodobnie przyczyną wypadku była nieostrożność. – Jak wstępnie ustalono, kierujący rowerem mieszkaniec Brzezówki jechał od strony Skrzyszowa w kierunku cukrowni. Wjeżdżając na ul. Kolejową z drogi podporządkowanej nie zachował ostrożności, a przejeżdżając ulicę na wprost zderzył się z jadącym w kierunku Ostrowa Fordem. Starszy mężczyzna z obrażeniami głowy i klatki piersiowej został przewieziony do szpitala – informuje policja. Rowerzysta zmarł w szpitalu. Kierowca Forda – 25-letni mieszkaniec Rzeszowa nie doznał obrażeń. Był trzeźwy. Dochodzenie szczegółowo wyjaśni okoliczności wypadku.

Uderzył w cysternę
34-letni mężczyzna zginął w wypadku na krajowej czwórce w Ropczycach. Jego Opel Vectra w okolicach Podsłońca uderzył w cysternę. – Z wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni mieszkaniec Ropczyc jechał swoim Oplem Vectra do Brzezówki. Śledztwo i szczegółowe ekspertyzy wyjaśnią, dlaczego mężczyzna na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu, wprost pod jadący z naprzeciwka samochód ciężarowy z cysterną – przekazuje policja. Kierowca ciężarówki nie zdołał uniknąć zderzenia. Uderzenie było bardzo silne. Opel został całkowicie zniszczony, a jego kierowca poniósł śmierć na miejscu. Cysterna przewożąca chemikalia wywróciła się w przydrożnym rowie. Kierowca Mercedesa nie doznał obrażeń i jak wykazało badanie był trzeźwy. – Droga K-4 na odcinku od Ropczyc do Brzezówki została wyłączona z ruchu na czas czynności śledczych oraz przepompowywania chemikaliów. Policjanci kierowali samochody na objazdy – czytamy w komunikacie mundurowych.

Sprawca jest poszukiwany
Nadal trwają poszukiwania sprawcy wypadku, do jakiego doszło na ul. Sucharskiego w Ropczycach. Kierowca alfy romeo potrącił 81-letniego rowerzystę, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Obrażenia okazały się śmiertelne, mężczyzna zmarł w szpitalu.
– Stanisław P. wraz z dwoma znajomymi jechał rowerem do kościoła. Jechał jako pierwszy, gdy z naprzeciwka pojawił się samochód osobowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jechał z dużą prędkością i zjeżdżając na lewy pas ruchu uderzył w rowerzystów. Kierujący samochodem nie zatrzymał się, ale uciekł z miejsca zdarzenia. W wypadku ciężko ranny został 81-letni Stanisław P. Mężczyzna zmarł w szpitalu. Jego znajomy, 66-letni Józef F. został lżej ranny – relacjonują policjanci. Mundurowi ustalili numer rejestracyjny i markę auta. Jest to osobowy alfa romeo koloru błękitnego o  numerze rejestracyjnym RRS 47 KK. Wytypowano też sprawcę tego wypadku. Trwają jego poszukiwania. Do poszukiwań rozbitego samochodu zaangażowano załogę policyjnego śmigłowca MI-2. – Apelujemy do świadków zdarzenia oraz do osób, które mają wiedzę na temat miejsca pobytu sprawcy lub miejsca przechowywania samochodu alfa romeo o pilny kontakt z Policją. Przypominamy, że za ukrywanie przestępcy grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Telefon do dyżurnego KPP w Ropczycach: 017/ 22 10 310. Do najbliższej jednostki Policji nr 997. Zapewniamy anonimowość – czytamy w policyjnym komunikacie internetowym.

Wtargnął na jezdnię
Policja ustala przyczyny wypadku na czwórce w Sędziszowie Młp. 43-letni mężczyzna wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Do zdarzenia doszło późnym wieczorem na drodze K-4 w Sędziszowie Małopolskim. – Samochód Volkswagen Passat kierowany przez 29-letniego mieszkańca podkrakowskiej miejscowości jechał w kierunku Rzeszowa. Na wysokości skrzyżowania drogi K-4 z droga dojazdową do przysiółka Podlasek pieszy, 43-letni mieszkaniec Zagorzyc niespodziewanie wtargnął na jezdnię wprost pod jadący samochód – czytamy w internetowym komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach. Mężczyzna został ranny. Z urazami głowy i kończyn trafił do szpitala w Rzeszowie.

Wymuszał pierwszeństwo
Na obwodnicy Sędziszowa Młp. doszło do zderzenia Seata Cordoby z Fordem Focusem. Jeden z kierowców został ranny. Jak wstępnie ustalono, kierujący Seatem Cordoba 54-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, podczas włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa jadącemu od strony Ropczyc 38-letniemu tarnowianinowi.
W wyniku zderzenia kierujący Fordem Focusem został ranny i trafił do szpitala. Przez około dwie godziny ruch na tym odcinku był utrudniony.
(cyn)

News odzyskany z archiwalnej wersji.