Skończył za kratkami

24 maja 2007 2 przez

Kolejny raz policjanci z komisariatu w Tyczynie zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który od kilku lat znęcał się nad swoją żoną, i pomimo sądowego wyroku w tej sprawie nie zmienił swojego zachowania. Na koncie swojej niezgodnej z prawem działalności ma też kradzież i groźby.

Za swoją przestępczą działalność odpowie przed sądem, który na razie pozbawił go wolności na dwa miesiące.

Po raz pierwszy za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną, został w 2006 roku skazany na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 -letni okres próbny. Za nadużywanie alkoholu skierowany został przez sąd na leczenie do poradni przeciwalkoholowej.

Dwa lata później poniżana i bita kobieta zdecydowała się zgłosić ponownie o  braku rezultatu poprawy jego zachowania. Policjanci kolejny raz zebrali dowody jego przestępczej działalności wobec żony i sprawę skierowali do sądu.

W lutym tego roku zatrzymany został za kradzież z terenu firmy, w której wcześniej pracował akumulatorów do wózków widłowych.

W poniedziałek 14 kwietnia został zatrzymany, po tym jak w miejscowym sklepie zażądał od sprzedawczyni butelki wina, za którą nie miał zamiaru zapłacić. Gdy spotkał się z odmową , wszedł za ladę odepchnął od niej sprzedawczynię i z półki z towarami zabrał butelkę wina.

Po tym zdarzeniu policjanci połączyli w jedną sprawę wszystkie dokonane przez niego przestępstwa i skierowali do sądu wniosek o tymczasowe jego aresztowanie. Dzisiaj postanowieniem sądu został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy.

Info: KMP RZESZÓW

News odzyskany z archiwalnej wersji.