Nastolatkowie piją alkohol

Nastolatkowie piją alkohol

7 marca 2007 2 przez

Nastolatkowie piją alkohol podany w łańcuckim lokalu. Zgłoszenie o takiej treści zostało wczoraj przyjęte w miejscowej Komendzie Policji.

Nastolatkowie piją alkohol – jak do tego doszło?

– Kiedy wczoraj po południu mieszkaniec Łańcuta stwierdził, że jego 15-letnia córka jest pod działaniem alkoholu, postanowił wyjaśnić, jak do tego doszło. Okazało się, że dziewczyna wraz z szesnastoletnią koleżanką poszła do jednego z łańcuckich lokali, gdzie bez żadnych problemów podano im piwo – informują policjanci z KPP w Łańcucie.

Po zebraniu tych informacji mężczyzna wraz z córką przyszedł do łańcuckiej Komendy Policji, gdzie okazało się, że nastolatka ma jeszcze ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Następnie złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

– Wobec winnych zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne, a policjanci już pracują nad wyjaśnieniem tej sprawy. Należy pogratulować mężczyźnie właściwej postawy. Być może jego zdecydowana reakcja spowoduje, że dostęp małoletnich do alkoholu będzie trudniejszy.

Jak chronić nastolatków?

Przypominamy, że zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, podawanie lub sprzedawanie alkoholu niepełnoletnim jest przestępstwem – przekazują policjanci. Należy pamiętać, że alkohol nie może nami władać tak jak to miało miejsce podczas tragicznego finału libacji alkoholowej.

Dowiedz się w jaki dobry alkomat powinieneś się zaopatrzeć!

News odzyskany z archiwalnej wersji.