Krok od katastrofy?

7 stycznia 2008 1 przez

Zespół Pieśni i Tańca Halicz wyjechał na zgrupowanie do Frysztaka. Policja skontrolowała autokar, który podstawił przewoźnik. Okazało się, że pojazd, mimo, że miał wyjechać w dosyć górzystą drogę, miał niesprawny amortyzator.

Frysztak to miejscowość, która leży bardzo blisko Ropczyc. Ale by tam dojechać trzeba pokonać kręte drogi Pogórza Strzyżowskiego. Niektóre odcinki są bardzo niebezpieczne. Już mała awaria może spowodować olbrzymie konsekwencje!

Amortyzator niesprawny
Właśnie do Frysztaka na zimowe zgrupowanie wybrał się Zespół Pieśni i Tańca Halicz z Ropczyc. Na miejscu wyjazdu pojawili się policjanci, zaplanowali kontrolę autokaru, którym członkowie zespołu mieli jechać do Frysztaka. – Policjanci udaremnili wyjazd niesprawnego autokaru, którym młodzież z ZPiT Halicz wyruszała na zgrupowanie do Frysztaka. W trakcie kontroli stanu technicznego okazało się, ze autokar miał uszkodzony amortyzator, co mogło spowodować poważną awarię w czasie jazdy – przekazuje w internetowym komunikacie Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach.

Wymiana autokaru
Policjanci z uwagi na zły stan techniczny nie dopuścili pojazdu do ruchu. Przewoźnik zapewnił inny transport. Choć wyjazd nieco się opóźnił, to dzięki działaniu funkcjonariuszy z KPP w Ropczycach mógł był bezpieczny. Być może mundurowi uratowali członków zespołu przed katastrofą, bo awaria amortyzatora zapewne spowodowała by utratę panowania nad pojazdem przez kierowcę. Na wąskiej, górskiej drodze oznaczałoby to pewną tragedię.

Całe ferie sprawdzania
Od poniedziałku 14 stycznia, przez okres dwóch tygodni prowadzona jest policyjna akcja FERIE-2008″. Priorytetem działań policyjnych jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży wyjeżdżających na zimowy odpoczynek. Policjanci kontrolują autokary i mikrobusy, zanim wyruszą w drogę. Każdy może zwrócić się z prośbą o przeprowadzenie takiej kontroli. Policjanci sprawdzają zawsze: trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, jego wyposażenie. Policjanci dbają o bezpieczeństwo w miejscach gdzie dzieci będą wypoczywać. Kontrolowane są dzikie lodowiska, dyskoteki i puby.
(cyn)

News odtworzony z archiwalnej strony.