Strefy dla toalet przenośnych

Strefy dla toalet przenośnych

31 marca 2021 2 przez

Toalety przenośnehttps://wcserwis.pl/produkty/toalety/– odgrywają istotną rolę podczas rozmaitych imprez plenerowych, zarówno o charakterze prywatnym (jak np. wesela), jak i publicznym (koncerty, festiwale). W jaki sposób zorganizować ich strefę, aby jak najlepiej spełniała swoją funkcję?

Strefa toalet

Organizując wydarzenie plenerowe, trzeba skrupulatnie rozplanować jego przestrzeń. Na terenie imprezy musi się znaleźć chociaż jedna strefa toalet. W przypadku większych eventów takich jak np. festiwale muzyczne, konieczne będzie rozplanowanie większej ilości takich stref. Gdzie muszą być ustawione przenośne toalety na wydarzeniach publicznych?

Najważniejsze jest to, aby toalety przenośne stały na płaskim terenie. Ponadto strefa toalet powinna być położona:

  • na uboczu;
  • z dala od sceny, food trucków, punktów gastronomicznych czy bramek wejściowych;
  • w znacznej odległości od innych niż wyżej wymienione miejsc, w których przewidywane jest duże zagęszczenie ludzi lub ruchu.

Strefy toalet powinno się wydzielać w łatwych do odnalezienia miejscach. Organizator wydarzenia może zadbać również o ich oznakowanie. Jeśli planuje tworzenie mapki imprezy, musi na niej zaznaczyć miejsca, w których będą stały toalety.

Jak ustawiać toalety?

Najczęściej spotykanym na imprezach plenerowych rozwiązaniem, jest ustawianie toalet równolegle w jednym rzędzie. To bardzo dobry pomysł w przypadku, w którym organizator dysponuje małą przestrzenią i chce przeznaczyć na toalety obszar przy jej granicy. Taki sposób ustawienia toalet, niestety, nie jest pozbawiony wad – wychodzenie z kabin wprost w pochłonięty zabawą tłum nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Ciężko też zachować porządek w kolejkach do takich toalet.

Jakie są alternatywy? Godne polecenia jest np. ustawianie kabin WC w dwóch równoległych względem siebie rzędach. Dzięki postawieniu ich drzwi w drzwi można wydzielić dyskretną strefę toalet z dwiema kolejkami (np. dla kobiet i mężczyzn). Podobne korzyści da ustawienie kabin w prostokąt lub kwadrat, co z kolei umożliwia zorganizowanie jednej kolejki oczekujących.

W trakcie wydarzenia

Toalety przenośne już po krótkim czasie użytkowania nadają się do gruntownego sprzątania. Z tego właśnie względu naprawdę warto zatrudnić jedną lub dwie osoby, które będą dbały o czystość kabin w trakcie eventu. Ich dodatkowym obowiązkiem może być uzupełnianie zapasów papieru toaletowego, ręczników czy mydła, jak również pilnowanie powstających przy kabinach kolejek.

Mobilne kabiny WC wynajmowane są przeważnie bez wyposażenia. Trzeba zatem zadbać o to, by na miejscu imprezy znalazły się odpowiednio duże zapasy papieru toaletowego, jednorazowych ręczników i mydła w płynie. Do bieżącego sprzątania toalet przenośnych z umywalką przydadzą się też środki czystości, takie jak np. łatwe w użyciu preparaty myjąco-dezynfekujące w sprayu.

Toalety przenośne pojawiają się na każdym evencie plenerowym. Odpowiednie zorganizowanie ich strefy oraz dbałość o czystość kabin to obowiązek organizatora. Warto go wypełnić nie tylko dla komfortu uczestników, ale i ich późniejszych opinii o sposobie organizacji wydarzenia.

Zobacz także przenośne toalety w Lublinie.